• HİZMET DETAY

Çay Kazanı Musluğu Ve Rezistansı Nasıl Takılır ?

Çay Kazanı Musluğu Ve Rezistansı Nasıl Takılır ?

ÇAY KAZANI MUSLUĞU VE ÇAY KAZANI REZİSTANSI NASIL TAKILIR? TAKILIRKEN NELER YAPILMASI GEREKİYOR?

Kazanınızın musluğu damlatmaya başladı ve artık bu damlalar sinirinizi bozuyor.Bu durumda musluk değişimi gerekecektir.Peki musluğu nerden temin ediceksiniz ve nasıl takacaksınız? Bu soruları cevaplamaya çalışıcağız.

Çay Kazanı Musluğu Nasıl Takılır?

Ürün musluk değişimine karar verdiniz.Musluk çok çeşitli olup kalitelere göre ayrılmaktadır.Bizim çay kazanı musluğu 'muz çift yönlü olup 2 yıl garantili olarak satıştadır.Serçe parmak ile çevrilebilir kıvamda olup içi teflonludur.

Ürün nasıl takılır: ihtiyaçlarımız musluk ayna ve teflon.

Çay Kazanı Musluğu Nasıl Takılır

Aynayı musluğumuzun arkasına taktıktan sonra musluğun arka bölümüne teflonla sarıyoruz.İyicene sardıktan sonra suyu boşaltılmış kazana musluğumuzu takıyoruz.

Çay Kazanı Musluğu Takılışı

İşlem bukadardır.Kireçli çay kazanları 'nda dikkat edilmesi gereken husus musluk etrafı kireç yoğun ise kazana zarar verebilir.

ÇAY KAZANI REZİSTANSI NASIL TAKILIR ?

Rezistans takımı sizi malzemeniz yok ise zorlayacak bir durumdur.Rezistans anahtarı bulunması zorunludur.Peki çay kazanı rezistansı neden patlar?

Su eksik kalması durumlarında rezistansınız fazla ısınıp parçalara ayrılacaktır ve belirtileri ise şartel atması, çay ocağı kazanının ısınmaması olarak sıralanabilir.

Çay Kazanı Rezistansı Nasıl Takılır?

İhtiyacımız olan malzemeler rezistans,teflon,rezistans anahtarı ve yıldız tornavida.Kazanın yan tarafında bulunan pano bölümünün kapağı yıldız tornavida ile açılır.Daha sonra rezistansa giren kablolar yerinden sökülüp rezistans anahtarı rezistansa takılıp çevrilir.Rezistans söküldükten sonra yerine yeni rezistans takılır sökülen kablolar yerine monte edilip kapak kapatılır.

ÇAY KAZANI REZİSTANSI NASIL TAKILIR

Rezistans takım işlemi sırasında kireç düzeyine dikkat edilmesi gerekir.Fazla kireç kazanınıza zarar verir.

Daha fazla destek almak ve çay kazanı yedek parçaları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

info@caykazani.com / 0216 540 0666